Nasza farma pod Tarnowem – czyli o tym jak Pająki hodują ślimaki

 Pomysł hodowli ślimaków powstał kilka lat temu, po przeczytaniu zapisków historycznych o przyklasztornych farmach ślimaków w Polsce średniowiecznej. Zrozumieliśmy, że ten specjał był ceniony w Polsce od kilkuset lat. Po nitce do kłębka trafiliśmy na ślad współczesnych hodowli ślimaków. Oceniliśmy, że zarówno zalety zdrowotne tego mięsa (jego smak, jakość i czystość mięsa przewyższają jagnięcinę) jak i duże uznanie konsumentów na całym świecie zachęcają do zajęcia się tą hodowlą.
Udało nam się namówić do pomocy w realizacji tego pomysłu rodzinę naszych przyjaciół państwa Pająków. W ten sposób, razem z nami Pająki zaczęły hodować ślimaki.
Kilka lat nauki i zbierania doświadczeń owocuje rozwojem naszej hodowli. Obecnie planujemy podwojenie naszej dotychczasowej produkcji. Zamierzamy również zająć się przetwórstwem ślimaków i produkcją całej gamy wspaniałych produktów z mięsa tych zwierząt   (bloki mięsne; ślimaki w słoikach i puszkach; muszle itp.). W przyszłości zamierzamy również zająć się produkcją kosmetyków naturalnych z wykorzystaniem śluzu ślimaków (nie wynaleziono dotąd lepszego środka na gojenie blizn, wygładzanie zmarszczek i poprawę kondycji skóry), a także kawioru z jajeczek ślimaków.
Nasza hodowla mieści się w najczystszym regionie Europy, w południowo wschodniej Polsce, u podnóża pasm górskich będących przedgórzem Bieszczad i dalej pasma Karpat. W promieniu kilkudziesięciu kilometrów nie ma większych zakładów przemysłowych, jest za to mnóstwo lasów, łąk i niczym nie skażonej przyrody. Wszyscy koneserzy ślimaków wiedzą, że ślimaki wyhodowane w Polsce mają niepowtarzalny smak, z którym nie mogą równać się ślimaki wyhodowane na południu Europy czy w północnej Afryce. To umiarkowany klimat Polski, z optymalnymi dla ślimaków temperaturami, wilgocią i bez nadmiernych upałów decyduje o wspaniałych efektach hodowli.  Od kilku lat hodujemy ślimaki Helix Aspersa Maxima. Nasza hodowla jest prowadzona zgodnie ze wszystkimi przepisami regulującymi taką działalność i pod stałym nadzorem weterynaryjnym.

Warunki współpracy -  dostawa cała Europa, możliwość uzgodnienia wielkości opakowań, możliwość dostawy towaru w partiach.

Serdecznie zapraszamy do współpracy

 

Podstrona galerii: 1 z 1 [ 1 ]

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies moża zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.