Wszystko co hodowca wiedzieć powinien

Uwaga! W związku z tym, że ostatnio trafia do nas coraz liczniejsza grupa nowych hodowców, którzy nabyli złej jakości reproduktory od nieuczciwych hodowców i którym w związku z tym musimy pomagać uratować to co jeszcze da się uratować - informujemy jak powinien wyglądać reproduktor:
- reproduktor to ślimak o wadze minimum 18 gram z wywiniętą, nie uszkodzoną, twardą muszlą
- ślimak nie może być głęboko cofnięty do środka muszli! Świadczy to o złej kondycji reproduktorów - przechowywaniu w złych warunkach. Taki reproduktor najprawdopodobniej padnie przy wybudzaniu ze stanu hibernacji, a jeśli nawet nie padnie to jego zdolności reprodukcyjne będą minimalne
- reproduktor nie może również wystawać, zwisać z muszli, nie może być również śladów wysychania stopy – takie objawy świadczą najczęściej o tym, że taki reproduktor jest martwy.
- istotnym wskazaniem o złej kondycji reproduktorów jest również charakterystyczny zapach psującego się mięsa lub amoniaku.

W takich przypadkach przestrzegam przed kupowaniem reproduktorów – transakcja taka może okazać się po prostu stratą pieniędzy.

I jeszcze jedno – żaden szanujący się hodowca ślimaków nie sprzedaje reproduktorów początkującym hodowcom na jesieni!!! Termin odbioru reproduktorów to przełom lutego i marca. W ten sposób ryzyko przechowania reproduktorów w dobrej kondycji aż do okresu wybudzenia spoczywa na sprzedającym. Każde inne podejście jest działaniem na szkodę osoby rozpoczynającej przygodę z tą ciekawą ale wymagającą wiedzy hodowlą.

Tych z Państwa, którzy chcą kupić materiał reprodukcyjny najwyższej jakości zapraszamy do naszej hodowli.

 

Reproduktory i Oseski GREEN FARM

Warunki zakupu reproduktorów Helix Aspersa Maxima:

- jako podstawę do uzgodnienia ilości reproduktorów należy przesłać na nasz adres pocztą elektroniczną opis zakładanej przez hodowcę skali działalności (planowana wielkość produkcji)

- na tej podstawie proponujemy ilość reproduktorów dającą możliwość osiągnięcia przyjętych przez hodowcę założeń wraz z propozycją ceny za 1 reproduktora

- zamawiający potwierdza uzgodnienia składając zamówienie na piśmie

- ostatnim etapem jest uzgodnienie formy rozliczeń, terminu dostarczenia reproduktorów oraz zasad ich odbioru

- z hodowlami wyrażającymi takie oczekiwanie podpisujemy również umowy o partnerskiej współpracy w zakresie hodowli, nadzoru produkcji, konsultacji i sprzedaży.

Nowy hodowca może rozpocząć cykl produkcyjny z pominięciem etapu reprodukcji, ponieważ nasza hodowla sprzedaje również małe ślimaki przygotowane do cyklu hodowlanego (tzw. oseski). Jest to jedna z ciekawych możliwości rozpoczęcia produkcji, ponieważ zdejmuje z nowego, niedoświadczonego hodowcy ryzyko rozpoczęcia hodowli od etapu reprodukcji. Jest to również ciekawa propozycja dla tych hodowców, którzy nie osiągnęli satysfakcjonujących wyników własnej reprodukcji lub dla wszystkich rozpoczynających przygodę z hodowlą ślimaków w okresie zbyt późnym, aby samodzielnie przeprowadzić etap reprodukcji.

Zasady zakupu małych ślimaków (osesków) są analogiczne do opisanych powyżej przy zakupie reproduktorów.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies moża zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.